Направете си сами велигденско дрво на среќата: Едноставна декорација која носи радост во вашиот дом!

Сега имаме многу време, така што оваа година нема оправдување куќата да не биде совршено украсена. Велигден се приближува, а ние предлагаме да направите дрво на среќата што ќе го освежи вашиот дом и ќе донесе добра енергија.
Направете си сами велигденско дрво на среќата: Едноставна декорација која носи радост во вашиот дом!
Еве идеја како да го донесете вистинскиот празничен дух, а треба да имате само неколку работи. Една гранка, некои бои, пластични јајца и цреп или вазна. Искористете ја вашата имагинација и создадете дрво по ваш вкус.
Наш предлог е тоа да биде што пошарено, а покрај јајцата, можете да додадете и украси во форма на зајаци, пиленца и сè што ви паѓа на памет, а што е поврзано со Велигден. Повеќето од овие украси можете да ги направите сами со малку фантазија и едноставни алатки.
Погледнете ги сликите и пронајдете идеи за украсување на велигденското дрво во вашиот дом:

 

View this post on Instagram

 

Easter Trees At The Ready . Priorities this morning . Gardening and painting can wait, my family traditions are way more important. Ever heard of an Easter tree? We’re not religious but love celebrating Easter to the extreme. Handed down from my grandma and mum I have inherited more Easter tree decorations than I know that to do with. Two trees created and the box of decorations is still half full. This fluffy experience is going to be hard to top today. . . . . . . . . . . . . . . . #myhousethismonth #myrenostory #myrenovatedreality #storyofmyhome #renovationstory #myhomevibe #myhomedecor #myperiodhomestyle #livingroomdecor #eastertree #postitandsmile #easter #easterdecor #sundayvibes #myhousedownsouth #myseasonalstyling

A post shared by Renovating house to home (@renovating_house_2_home) on

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.