Народен лек против кашлица, бронхитис и ларингитис

Loading...

Овој напиток може да ја излечи дури и најкомлицираната кашлица која не успева да ја излечи современата медицина.
Пробајте го овој рецепт, творците велат дека проверено помага.
За подготовка на напитокот против кашлица, направете го следново:
Стоплете шоља (250мл) млеко. Малку изладете. Потоа додајте лажица путер и лажица мед. Измешајте и додајте шоља изматена жолчка и 1/4 лажица сода бикарбона.
Ова е многу ефикасен народен лек не само за кашлица – со успех лечи бронхитис, ларингитис и трајеитис кај деца и возрасни.

Лекот се пие пред спиење, најмалку 5 дена.
За возрасни 1 чајна лажица, за деца 1/2 чајна лажица, а познато е како одлично средство за исфрлање на шлајм.
Загрејте ги следниве состојки и испијте го во текот на денот – половина наутро, половина навечер:
2 лажици маслиново масло
2 лажици сок од лимон
2 лажици вода
1 лажица мед

loading...
Loading...