Насер Зибери е позитивен на корона вирусот

Loading...

Насер Зибери е позитивен на корона вирусот

Зибери денеска ги добил резултатите дека е позитивен на КОРОНА ВИРУСОТ. Ова го потврдија од ДУИ, партијата која што го предлага за премиер.

Инкубацијата на вирусот кај Зибери може да траела неколку дена, а можеби две недели. Тоа значи дека не се знае ниту од кого е заразен ниту пак дали неговото опкружување е доведено во опасност да биде заразено од него.

Зибери е недостапен, неговиот мобилен телефон е исклучен.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...