Насилниците од Штип ќе останат во полициска станица 24 часа

Loading...

Насилниците од Штип ќе останат во полициска станица 24 часа

– По преземените мерки од слобода се лишени две лица на возраст од 23 и 26 години, за конкретниот настан запознаени се Основното јавно обвинителство и Центарот за социјални работи. Секторот за внатрешни работи ги презема сите мерки за расчистување на случајот, вели портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова.

Тие денеска беа приведени. И беше известено дека ќе останат во станица еден ден, до понатамошно процесирање на случајот.

Претходно за случајот објавивме:

Тепаното девојче раскажува: Почнаа да ме тепаат од кај “Тоше” па ме однесоа во зградата (видео)

Таткото на еден од насилниците во Штип: Едно дете имам ама ме закопа веќе, но и она е виновна

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Тепачите од Штип завршија со лисици на рацете

Останати вести по избор на уредникот:

КОРОНАВИРУС: Статистики во Македонија, 2 април 2020

Сите зборуваат за оваа наставничка, а татковците први се на онлајн часовите

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...