НАСТАВНИЧКАТА СТЕВАНА КУЗМАНОВСКА НАПАДНАТА ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА ЗЕЛЕНИКОВО!?

Нејзините проблеми започнуваат уште во текот на летниот распуст, кога според нејзината изјава, без реално образложение била преместена од работното место од страна на директорката на училиштето “Марко Цепенков“.
Решение за својот проблем решила да побара кај градоначалникот на општината Зелениково, Борче Гиевски.
Иако градоначалникот негира, оштетената со видливи повреди од меѓусебната средба реши правдата да ја бара прво преку медиумите, а потоа ако е потребно и пред надлежните.
Спртотивно на оваа изјава директорката изјавува дека наставничката ја нападнала неа. Која и каде е вистината оставаме да откријат надлежните.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.