Настрада 13-годишно девојче, врз него паднала статива

Вчера тринаесетгодишно девојче починало откако врз него паднала статива во Соколана во Куманово, потврди полицијата. Несреќниот случај се случил попладнето околу 16:00 часот. Од полицијата соопштија дека девојчето е државјанин на Република Хрватска со привремен престој во државава.
Екипа на Итна помош интервенирала и го однела детето во кумановската болница, каде лекарите се обиделе да го реанимираат, но безупешно. Случајот во полицијата бил пријавен од кумановската болница.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.