Науновски: Организацијата е предадена!

Loading...

После статусот на Груевски, реагира проф. Д-р Тони Науновски, поранешен член на Комисијата за заштита од дискриминација –

Организацијата е предадена. И крв предаде, и нас. Затоа не успеа Конгресот. Дури сега сфатив. Цената за твојата слобода е поддршка на лузерот мицкоски, слугата на Заев.

Страшно е ова, ужас. Значи, сепак е вистина дека Груевски цело време му е поддршка на Мицкоски. Еве го одговорот зошто пропадна Конгресот за смена на мицкоски и неговите лингури, простаци.

Тие што го предадоа, овој на нив им дава поддршка. Му го одземаа статусот почесен претседател и бараа јавно да оди во идризово, и тој пак за нив.

Немам зборови веќе, освен – раката да ми се исуши.

Кога ќе завршиш во Идризово, на среќа на „твоите’ кои ги поддржуваш, знај дека ќе гниеш. Ги немаш веќе твоите. Мицињата ќе се радуваат на твоите зандани. А ние ќе се колнеме, што верувавме во тебе.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...