Нацрн ден досега во Британија, 260 мртви од КОРОНА ВИРУСОТ

Loading...

Нацрн ден досега во Бротанија, 260 мртви од КОРОНА ВИРУСОТ

Со новите 260 починати бројката сега изнесува 1019. Додека бројката на утврдени заразени е над 17000. Според статистиката досега се тестирани над 120.000 луѓе. Што покажува дека околу 14 проценти од тестираните се позитивни на вирусот.

На вирусот во Британија му беа потребни 13 дена да ги земе првите 100 жртви. За потоа за наредните 10 дена да стигне до 1000.

Подолу можете да ги видите точните бројки по области.

ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ НА ТЕМА:

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

Извор: Даили маил

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...