Најголемото хрватско знаме во светот ќе се вее во Хамбург на мечот против Албанија

Најголемото хрватско знаме во светот пристигна и во Хамбург!

Хрватскиот весник „Јутарњи лист“ објави серија фотографии од атмосферата меѓу хрваскте навивачи во Хамбург, каде што „коцкестите“ од 15 лчасот играат против Албанија.

Пронајдете не на следниве мрежи: