Најдобриот рецепт за палента со печурки

Денеска палентата се смета за здрава храна која треба да се јаде барем еднаш во неделата.
Овој вид храна е богат со масти, прости шеќери и натриум, а ќе ви даде енергија за целиот ден.

Палентата е оброк кој се подготвува брзо и лесно. Може да ја јадете за ручек или вечера. Одлично се комбинира со печурки, сирење, зеленчук, босилек и слично.

На YouTube каналот на The Cooking Foodie го има најдобриот рецепт за совршена, кремаста палента со печурки. Погледнете го видеото.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.