Најдобрите 30-минутни вежби за топење калории

Фитнес инструкторите се согласуваат дека HIIT тренингот е најефикасен доколку сакате за кратко време да забележите резултати и да го доведете телото во посакуваната форма.
Во овој период од годината сме најмалку физички активни и немотивирани, а треба да ја смениме оваа лоша навика бидејќи на телото му е потребен тренинг за да функционира нормално и да бидеме здрави.
Со помош на овие вежби ќе согорите многу калории. Може да ги извршувате во домашни услови и се со среден интензитет.
Погледнете го видеото:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.