НАЈКРАТКИОТ БРАК ВО ИСТОРИЈАТА, ВО НЕГО БИЛЕ САМО 3 МИНУТИ: Го кажале судбоносното „ДА“, а потоа се тргнало надолу

И покрај бројот на разводи поради кои бракот веќе не значи буквално „додека смртта не не раздели“, ниту еден од младенците во моментот на бракот не помислил дека разводот може да се случи наскоро. Особено не речиси веднаш.

НАЈКРАТКИОТ БРАК ВО ИСТОРИЈАТА, ВО НЕГО БИЛЕ САМО 3 МИНУТИ: Го кажале судбоносното „ДА“, а потоа се тргнало надолу

А токму тоа и се случи на брачен пар во Кувајт чија брачна среќа траеше буквално три минути.

Додека ја напуштале судницата каде што се венчале, невестата се сопнала и паднала на подот.

читајте пулс24

Наводно, затоа младоженецот ја нарекол сопругата глупава поради нејзината грешка. Исмејувањето на сопругот беше премногу за сопругата, таа многу се налути и веднаш отиде кај судијата што го склучи бракот, да го поништи.

Судијата на судот во Кувајт немал ништо против и се согласил на поништување по само три минути од бракот, пишува британски „Мирор“.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.