Најлудите твитови за „Новороденото Мече“ кое го посети градоначалникот Шилегов

Loading...

Новороденчето и Петре Шилегов имаат нешто заедничко и двајцата не го памтат овој ден .. Се дел од твитовите на кои налетавме, твитер е полн со заебнциите дека Градоначалникот на Скопје го помешал ново роденото дете со мечето еве дел од нив :

Праведна Тавита@PravednaTavita

Шилегов му хуха за да го успие…

37 people are talking about this

Маче| ??@Vlatko100janosk

Пијанство level: мисли дека мечето е новороденче.

31 people are talking about this

Џентлмен Филип@TheSoulBlightR

И ти да испиеше 2 литри жолта ќе мислеше дека мечево е новороденче.

See Џентлмен Филип’s other Tweets

Wicked Mrchatina@Mrchatina

А бугарски пасош му дадоа?!

25 people are talking about this

Праведна Тавита@PravednaTavita

“Градоначалниче не е тоа бебето”

20 people are talking about this

Мартиан@MartianFromMKD
22 people are talking about this

Еве и неколку рандом твитови околу новороденчиња :

Бобиток@KeSiLezite

На првото новороденче за Нова година ќе му дадат гас маска и амнестија за секој случај

87 people are talking about this

Д-р Џ™@4a4arA

Првото новороденче за Нова година одма да добие бугарски пасош. Да не се маче цел живот.

See Д-р Џ™’s other Tweets

Дизајнерот@Dizajnerot

Официјално и оваа година, првото новороденче од Неготино се роди во Кавадарци. Среќна Нова Година ви посакува породилно одделение на градска болница Кавадарци.

See Дизајнерот’s other Tweets

Деда@Piljoso

Што е следно од гинекологија… “Новороденче само ја напушти клиниката”?

193 people are talking about this

ki4ma@Jadachov

Во првото новороденче ќе се роди во Мај!

See ki4ma’s other Tweets
* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...