Најмалку 24 загинати во сообраќајна несреќа во Папуа Нова Гвинеја

Најмалку 24 лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа во Папуа Нова Гвинеја, јавуваат агенциите.Несреќата се случила на западот на земјата, кога автобус полн со патници паднал во амбис длабок 50 метра и завршил во река.Меѓу жртвите се 17 мажи, шест жени и едно петгодишно дете. Како што јавува ББЦ, група луѓе патувала од округот Баијер во Маунт Хаген, за да го преземат телото на неодамна починат соселанец.Девет луѓе ја преживеале несреќата.
МакфаксНајмалку 24 лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа во Папуа Нова Гвинеја, јавуваат агенциите.Несреќата се слу

Пронајдете не на следниве мрежи: