Најмалку 37 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Индија

Најмалку 37 лица загинаа, а 15 се повредени во западна Индија кога во вторникот изутрината автобус преполн со патници ја проби заштитната ограда и падна од мост.Автобусот превезувал патници од одморалиште во Гоа кон Мумбаи, а несреќата се случила во реонот на Махараштра, оддалечен околу 200 километри до Њу Делхи.Причината за несреќата засега не е позната, а меѓу повредените е и возачот на автобусот, пренесува AP.
МакфаксНајмалку 37 лица загинаа, а 15 се повредени во западна Индија кога во вторникот изутрината автобус преполн со патници

Пронајдете не на следниве мрежи: