Најмоќниот пијалак: Толку е силен што можете да го пиете само двапати годишно!

Loading...

Еликсирот од лук и црвено вино го чисти организмот од вишок сол и маснотии и го решава проблемот со надуеноста и вишокот килограми. Нашето тело понекогаш треба да се исчисти, а овој природен лек помага да се ослободиме од токсините и да ја подобри циркулацијата.
Оние кои го пробале исто така тврдат дека ќе ве ослободи од стрес и хроничен замор!
Најмоќниот пијалак: Толку е силен што можете да го пиете само двапати годишно!
Потребни состојки:
12 чешниња лук
половина литар црвено вино


Начин на подготовка:
Излупете го лукот и исечкајте го, па ставете го во стаклено шише. Додадете го виното и добро запечатете. Да се ​​чува на светло 2 недели и да се протресува неколку пати на ден.
По 2 недели исцедете го пијалакот и ставете го во друго стаклено шише. Земете една лажичка три пати на ден за еден месец.
Забелешка: Ова е силен лек и затоа применувајте го со пауза од 6 месеци.

loading...