Најнови информации за коронавирусот во Македонија: Возачот на комбето однесен во болница

Loading...

Mинистерот за здравство, Венко Филипче попладнево на прес-конференција изјави дека пациентот за кој зборуваше утрово има негативни резулати.
Вели дека жената која е задржана на Инфективната клиника е во добра состојба.
Возачот кој бил во комбето со жената се пожалил на кашлица и е однесен во болницата во Струмица. Во следните часови ќе има резултати и за него.
Ќе се откажат Струмичкиот и карневалот во Прилеп.
„На тие настани очекуваме да има многу луѓе од северна Италија“, рече министерот.

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

ИНФОГРАФИК ЗА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНА ТУКА!!!

loading...