Најново од УХМР: Температурата ќе ја надмине 40-ката

Loading...

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови.
Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.
Особено топло ќе биде од четврток до средината на наредната недела, кога на места максималните температури ќе достигнат 41 степен.

loading...