Најново од УХМР: Температурата ќе ја надмине 40-ката

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови.
Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.
Особено топло ќе биде од четврток до средината на наредната недела, кога на места максималните температури ќе достигнат 41 степен.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.