Најпродавани женски парфеми

Loading...

 1. „Мис Диор“ од Кристијан Диор е модерен парфем кој го доловува безвременскиот дух на Диор. Жената која носи ваков парфем поседува исклучителна елеганција.
2. „Романса“ од Ралф Лорен парфем произведен во 1998 година, може да се класифицира како префинет парфем за жените кои веруваат во љубов и романса.
3. „Блонди“ од Версаче произведен во 1995 година во чест на сестрата на Џани Версаче, Донатела Версаче. Женски парфем со интензивни и заводлива цветни ноти.
4. „Црн Кашмир“ од Дона Карен. Женски парфем произведен во 2002 година претпопзнатлив по нотите на африканското венгу дрво.
5. „Шанел“ произведен во 2001 година. Мешавина на модерен мирис од јасмин, бергам и портокал и топол мошус.

loading...
Loading...