Најубавата фотографија од Италија: Ова бебе го победи коронавирусот, неговата насмевка го освои светот

Една убава фотографија пристигна од Италија, која трпи доста тешки последици поради пандемијата од коронавирусот.
Имено, шестмесечниот Леонард излезе како победник во борбата со коронавирусот, пишува Јумама.
После 50 дена борба малиот Лео е излечен е од Ковид-19, а неговата весела фотографија го заобиколи светот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.