Најубавиот домашен сладолед со три вкуса

Loading...

500 мл слатка павлака
300 г шлаг
400 мл млеко
2 лажици сок од малини
1/2 лимон
2 лажици мелени чоколадни наполитанки
Посебно изматете ги павлаката и шлагот, па соединете ги. Поделете ја смесата на три еднакви дела. Во првиот додадете ги мелените наполитанки, во вториот сокот од лимон, а во третиот сокот од малини. Ставете ги во пластични садови и замрзнете.

 

loading...