На автопатот Куманово – Табановце во патничко возило пронајдени осум мигранти

Loading...

Двајца мигранти од Ирак и шест од Пакистан, се пронајдени во патничко возило со скопски регистарски ознаки на автопатот Куманово – Табановце, кај клучката за село Костурник.
Како што соопшти полицијата, случајот вчера во СВР Куманово го пријавила мобилна екипа на Царинската управа. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...