На Боки 13 му се одземени огромни количини облека, обувки и уметнички дела

Loading...

Луксузна гардероба спакувана во 71 вреќа, луксузни предмети, умeтнички дела. Обвинителството цел ден презентираше во судница што се одзело при претресот на домот на  Бојан Јовановски. Повеќе од 120 пара чевли, над 60 капути и јакни, 77 панталони, 63 маици, и 88 пара наочари, е дел од одземената гардероба.
Како што беше известено запленет му е дури и луксузен мебел од марката Зебрано. За се што е запленето Боки 13 бараше да има презентација пред судот. Ова беше одбиено од судот. Додека пак обвинителката Русковска не знаеше колкава е вредноста на робата.
Се за Боки 13 и РЕКЕТ прочитајте ТУКА

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...