На излетан рингишпил во Босна повредени четири деца

Четири деца во Какањ се повредени кога рингишпил полн со деца излетал од предвидената рута на движење, а корпите со децата се закачиле за дрво, соопштија властите во Босна и Херцеговина. За среќа, децата не се здобиле со тешки телесни повреди, пренесе “Клих“.
Полициските сужбеници извршиле увид на местото на настанот, а за случајот бил известен дежурниот обвинител.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.