На Карим Бензема му се заканува затворска казна

Фудбалерот на Реал Мадрид  Карим Бензема  бил уловен како вози со 216 километри на час по што му се заканува затворска казна од шест месеци.

Како што пренесуваат шпанските медиуми, тој бил фатен на радарска контрола на автопатот М-40 во градот Позуело де Аларкон каде ограничувањето на брзина било до 100км/ч.
Според законот, за овој прекршок на Бензема може да му се додели затворска казна од три до шест месеци. Сепак се очекува францускиот интернационалец во Шпанија да помине само со парична казна и граѓанска работа.Фудбалерот на Реал Мадрид  Карим Бензема  бил уловен како вози со 216 километри на час по што му се заканува

Пронајдете не на следниве мрежи: