На неколку патни правци во Македонија забрана за камиони заради снегот

Loading...

На патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража од 17:35 часот поради врнежи од снег се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија.
Од 17:20 часот забрана за камиони е воведена и на патниот правец крак Маврово – Дебар .

loading...