На патот Маврово-Галичник се расчистуваат снежните навеви

Loading...

На патниот правец Маврово-Галичник има снежни навеви. Екипи на ЈП “Македонија пат“ работат на расчистување и целосно оспособување за сообраќај на овој патен правец. Работите ќе траат во наредните два до три дена до целосно расчистување, информира АМСМ.

 

loading...