На Попова Шапка во карантин се 154 лица во хотели

Loading...

На Попова Шапка во карантин се 154 лица во хотели

Од вчера и ноќеска во хотелите „Попова Шапка” и „Славија” на Попова Шапка, кои се во сопственост на АД ЕСМ се пристигнати лица кои треба да поминат 14 дневен карантин откако се вратени од странство, а согласно мерките за превенција од КОВИД19. Станува збор за 154 лица кои се дојдени со летови од Виена, Австрија и Базел Швајцарија.

-Првата група пристигна вчера околу 17 часот, а вторта околу 2:00 часот ноќеска по полноќ. Им беше извршен медицински преглед од Клинички центар Тетово. Сите имаат добиено храна, вода и хигиенски продукти според пропишаните процедури и протоколи, изјави Живе Алексовски, директор на подружица Попова Шапка при АД ЕСМ.

ДЕНЕШЕН ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ НА ДОПОЛНИТЕЛНИ ТЕКСТОВИ:

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...