На прв поглед не се знае дали е жена или маж: Ова е мускулестата Наталија која 13 години крева екстремна тежина

Наталија Кузнетсова има 27 години. Таа е професионален бодибилдер закитен со многубројни титули и срушени рекорди. Тренира од својата 14-та година, а нејзиниот изглед е доказ за нејзината опсесија со вежбање.
Висока е 167 сантиметри, тежи 90 килограми, обемот на нејзиниот бицепс е 48 сантиметри, а на струкот 76 сантиметри.
Пред да почне да се занимава со кревање на екстремно голема тежина, изгледала вака:

 

View this post on Instagram

 

любые физические упражнения и занятия спортом на свежем воздухе (даже обычная утренняя пробежка) гораздо приятнее, чем тренировки  даже в самом современном спортзале. В одном из залов, в котором летом обычно тренируюсь отличная силовая зона на улице. Подтягивания, отжимания, выпады – все дается реально легче. Если будет возможность тренироваться в таких залах – обязательно попробуйте? #кузнецова #kuznetsova #amazonka #амазонка #bodygoals #свежийвоздух #openair #улица #воздух #брусья #bodypositive #bodybuilding #awesome #biceps #sexy #тренинг #girlwithmuscles #бицепс #bom #quads #trainhard #realfbb #fbb #muscle #bomdia #fbb #wingsofstrength #genopharm_hgh #rps_nutrition #milan #italy

A post shared by Nataliya Kuznetsova (@nataliya.amazonka) on

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.