На распит за “Рекет“ денес и бизнисменот Ардијан Амзоски 

Денес во Обвинителството за организиран криминал и корупција е повикан бизнисменот Ардијан Амзоски, сопственик на фирмата “Дрим Билдинг“ од Струга. Тој треба да даде потребни известувања во врска со случајот “Рекет“.
Инаку, Амзоски на сметката на Меѓународниот сојуз на Боки 13. уплатил околу 260.000 евра за стратешко партнерство и деловна соработка.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.