На скопјанец му се слошило и починал на улица

Вчера околу 10:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Вера Јоциќ“ на 83- годишниот Д.Т од Скопје му се слошило, паднал на улица и бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје.
На Клиника била констатирана смрт без траги на насилство. Телото на починатиот било предадено на обдукција.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.