На сцената Карлеуша доминираше, но социјалните мрежи се запалија: Дали навистина и ја украла идејата на Селена Гомез?

Loading...
Јелена Карлеуша полна со самодоверба се врати на сцената, но имаше и такви кои забележаа дека се баш и не е како што таа сака се претстави – во полн сјај, коментира српски “Курир“.

Поп – дивата ја претстави својата најнова нумера на доделувањето на награди МАC, на сцената доминираше во сребрениот стајлинг, но веднаш почнаа и коментарите на социјалните мрежи.

Според шпекулациите песната на Јелена, сепак, не е оригинална. Во коментарите се наведува дека нејзината песна премногу потсетува на песната на Селена Гомез “Таки Таки“. Дали е така, или само станува збор за злонамерници ви препуштаме вам да процените.


Бидејќи аферата на Јелена и Врањеш поприма континентални димензии и има секојдневно нови информации, се за КАРЛЕУША ПРОЧИТАЈТЕ СЕГА И ТУКА

 

loading...