На Табановце се чека 40 минути за излез од државата

Loading...

Зголемениот број на возила се должи на тоа што наши сограѓани викендов самоорганизирано или со термин заминуваат за имунизација во Врање, Ниш или Белград.
„Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Освен на ГП Табановце каде што задржувањата се околу 30-40 минути“, соопштува АМСМ.

loading...