На тренинг сте и ви е потребна енергија? Протеински намаз со пилешко бело месо е вистинскиот избор за вас!

Loading...

Ако тренирате, но и ако тренингот не е ваш избор, туку само здрава исхрана која ќе ви даде доволно енергија со минимално време одвоено за подготовка, тогаш ова е вистинскиот намаз за вас.
Состојки:
Пилешки гради
Моркови
Јајца
Кисели краставички
Лимон
Кромид
Протеинско сирење
Сол
Пиперка
Чили во прав
Подготовка:
Згответе пилешко бело месо, моркови и јајца. Кога овие состојки ќе се сварат, додајте ги во блендер заедно со сите останати. Добро измешајте ги и подготвени се за сервирање.
Време е да го пробате овој намаз со леб.

loading...
Loading...