На 16 и 30 март основците ќе одат на училиште

Во основните училишта 16 и 30 март ќе бидат работни денови и ќе се одработуваат часови според распоредите за понеделник и вторник. Ќе се одработува пропуштената настава од 21 и 22 јануари, кога заради загадениот воздух, учениците имаа продолжен распуст.
Дополнувањето на Календарот за организација и работа на основните училишта денес е објавено во “Службен весник“.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.