НБА тестира 344 играчи, сите негативни: Сезоната се враќа според планот со опасно дерби во Лос Анџелес

Loading...

Кошаркарската асоцијација на НБА соопшти дека ниту еден од 344 тестирани играчи во таа лига од 20 јули до сега  не е позитивен на коронавирусот.

Ова е втор пат да НБА и здружението на неговите играчи издадоа ваква изјава, во која јасно се гледа дека планот на лигата работи како што треба.

Сите играчи се наоѓаат во светот на Дизни во Орландо, Флорида, а нивното движење е ограничено, особено контактите, така да нема голема шанса некој од нив да го добие вирусот.

loading...