Неверојатна ТРАНСФОРМАЦИЈА го врати МАЖОТ во ЖИВОТ: „Бев ЌЕЛАВ 10 години, изгубив ЖЕНИ И РАБОТА, а потоа ЈА НАДГРАДИВ КОСАТА и се се смени“

Губењето на косата може да има многу негативно влијание врз самодовербата. Понекогаш трансплантацијата е решение, но не и единствен метод. Англичанецот Скот Вествуд почна да оќелавува пред 10 години, откри како тоа влијаело на неговиот живот и што го спасило.„Не се препознавам во огледало без коса, иако долго време немам коса и ја бричам главата. Кога се замислувам, гледам дечко со густа коса “, призна тој и додаде дека затоа често носел капа.Вествуд е актер, па истакна дека улогите ги загубил поради опаѓање на косата , а жените го одбивале поради истата причина. Луѓето му рекоа само да ја прифати промената на својот изглед и дека капата може да му помогне, но тоа немаше ефект. Тој не сакаше трансплантација туку да се обиде со привремено вештачко продолжување на косата.Оваа екстензија е направена по нарачка, па вештачката коса се додава на природната.„Ова ќе ми го промени животот, веќе можам да го видам. Не ми се верува, воодушевен сум“, рече тој кога се погледна себеси во новото издание.
@novocabelohair @Kazascoot hair transformation ✂️@Mr Cabelo 🛠️ @Artero Hair Tools #hairtransformation #hairsystem #hairsystems #novocabelo ♬ Magic (Instrumental) – Jon Worthy
Видеото е направено на TikTok, а многу луѓе го изразуваат своето задоволство од оваа трансформација „Леле, ова е прекрасно. , коментираат тие.Вествуд не можеше да се справи со опаѓањето на косата, иако има мажи кои го прифаќаат тоа, а тоа не им ја нарушува привлечноста, иако индивидуално е како некој ќе реагира да стане ќелав.

Пронајдете не на следниве мрежи: