Невеста како од бајките: Се омажи Хазан од „Ќерките на Фазилет“, а за ваква свадба сонуваат многумина девојки

Loading...

Турската актерка Дениз Бајсал (28), позната по улогата на Хазан во серијата „Ќерките на Фазилет“, пред неколку дена го кажа судбоносното „да“ на партнерот Бариш Јуртко (36).
Убавата актерка се омажи за својот свршеник, турски музичар од групата „Колпа“, по двегодишна врска. Актерката и музичар кажаа „да“ на модерното турско одморалиште во Чешме, на Егејот, со романтично зајдисонце.

 

View this post on Instagram

 

Başlayalım bakalımmm? #denizbarisrocks

A post shared by Deniz Baysal Yurtcu (@denizbaysal_) on

Забавата се одржуваше во еден од локалните ресторани познат како турско елитно место за забави.
Дениз носеше прекрасна прекрасна венчаница која беше направена специјално за неа и ја дизајнираше познатата турска дизајнерка Зелија Каз

 

View this post on Instagram

 

?? #denizbarisrocks

A post shared by Deniz Baysal Yurtcu (@denizbaysal_) on

ар.

Парот се запозна пред две години на снимање на музичкото видео за групата на младоженецот, во кое Бариш беше роб на сега неговата сопруга. Како што откри Дениз, тоа било љубов на прв поглед и фатална привлечност.
Таа исто така признала дека тој бил првиот човек што и го донесе во животот мирот и безбедноста што и биле потребни, бидејќи кога била мала нејзините родители се развеле, што тешко можела да се носи со тоа.

loading...