Невремето предизвика хаос во Скопје

Loading...

Големото невреме проследено со дожд, силен ветер, град и грмотевици кое го зафати Скопје предизвика проблеми во скопското подрачје.
Од УХМР информираат дека ветерот достигнал брзина и над 80 километри на час.
Поради невремето поплавен е дел од булеварот Партизанска во Скопје.

Со колку силен интензитет беше краткотрајниот дожд покажува и едно видео објавено на Твитер.

loading...