Негувателка од градинка во Битола позитивна на коронавирус, во изолација 5 деца и 5 вработени

Loading...

Негувателка во градинка во Битола позитивна на коронавирус, а пет деца, три воспитувачки и две негувателки се ставени во домашна изолација од 14 дена, соопштија денес од Центарот за јавно здравје.
Тие додаваат дека случајот е регистриран само три дена по започнување со работа на градинките.
Денеска од Министерството за здравство информираа дека во Битола се регистрирани четири новозаразени лица, а три лица се оздравени.

loading...