Неда Украден во седмата деценија ја откри тајната на добриот изглед: „Кога си во зрели години, ова е најпотребно“

Пејачката Неда Украден која зад себе има повеќе од 50 години кариера, а сега ја откри тајната на добриот изглед во седмата деценија.
– Имаше многу околности и настани во овие 50 години, кои беа против музиката, уметноста, а тоа што продолжувам да снимам и пеам со еднаков жар, го сметам за мој најголем успех. А концертот на кој навистина се радувам е дефинитивно настапот во Загреб каде верувам дека со целосна поддршка од публиката ќе ги испеам сите мои најубави песни и ќе покажам дека мојот успех и целиот опус не беше случаен – рече Недаа потоа откри како се носи со славата сите овие години.
– Слава т.е. популарноста е нешто што секој човек од шоубизот го посакува и ужива. Не ги разбирав колегите на кои тоа им пречеше и бегаа од јавноста и публиката. Секако дека поради тоа понекогаш може да настрада и приватниот живот, но ако јасно се постави границата и се стави семејството на приоритет, нема никакви проблеми – изјавила Неда, а потоа ја открила тајната на нејзината добра линија.


– Одржувањето на добра форма и нешто што сте го наследиле како подарок може да се направи само преку дисциплина – диета и вежбање. Особено кога сте во зрели години. Секако, не е секогаш лесно бидејќи не живееме уреден живот и во кој се може да се испланира. Но, доволно е свесноста за тоа, но и емотивната среќа и исполнетост – вели Неда.
А кога ќе се спомне дека ја носи титулата најдобра секси баба на Балканот, има коментар мами насмевка на лицето:
– Тоа име на најдобрата секси баба секогаш ме засмејува, а тоа воопшто не ми пречи, особено што сум многу горда на моите внуци. А зборот баба е најубавиот збор на светот – изјави пејачката за Дневних.хр.
Кога станува збор за нејзината кариера и пријателствaта, таа додава дека останала во најдобри односи со колегите од Сараево – Чола, Брег, Бешлиќ и Харис.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.