Неда Украден пропаѓа- поради пандемијата загуби брдо пари од бизнисот кој го основа со ќерката и зетот, за оваа идеја зборуваат сите!

Поради пандемијата со коронавирусот многу луѓе се најдоа во финансиски проблеми, а тоа во голема мера влијаеше и врз естрадните уметници во целиот свет.
Истото и се случи и на српската легендарна пејачка Неда Украден која неодамна откри дека најважно е што сите се живи и здрави во ова лошо време, но и дека е загрижена за својот приватен бизнис кој го создаде со ќерката и зетот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

„Речиси сите финансии ги вложивме во нашата игротека и салон за убавина за сега сето тоа пропадне во оваа криза со коронавирусот. За жал сите трошоци ги покриваме самите иако со месеци сме затворени, се надеваме дека ни доаѓа поубава година“, вели Неда.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

Таа за време на карантинот откри и дека подготвува автобиографија која наскоро треба да излезе во продажба.
„Овие денови го прекуцувам ракописот и го дополнувам текстот. Спомените само ми се навраќаат, бидејќи животот и кариерата ми поминаа на повеќе места. Тука се и сите сјајни луѓе, автори, песни, концерти, патувања… ќе биде многу интересна книга“, вели пејачката српските медиуми.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.