Некои медиуми до скоро блиски на Мицковски сега прашуваат зошто бил сервилен со Урсула и каде бил денеска на протестот?

Некои медиуми до скоро блиски на Мицковски сега прашуваат зошто бил сервилен со Урсула и каде бил денеска на протестот? Изгледа пукна тиквата. Го прочитаа па го запукаа рафално деновиве и медиуми и членови со статуси.

Расне незадоволството од однесувањето на Мицковски кој секогаш во клучни моменти е неодлучен и игра на повеќе столчиња… Некои велат дека откако тој ги брани, ништо не се одбранило. Па беше сменет Уставот, Името, Преамбулата, се воведе двојазичноста, се избриша АСНОМ…

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.