Нема забава без Цеца

Loading...

Фолк ѕвездата на покана на Драган Марковиќ Палма синоќа одржа настап пред 400 млади од Унирвезитетот во Јагодина кои биле на тридневна екскурзија во Виена.
Дека нема забава без неа, Светлана Ражнатовиќ покажа и во Виена, каде во ресторанот се собраале околу 400 студенти од Универзитетот во Јагодина, кои биле на тридневна екскурзија во австрискиот главен град.

Цеца која е долгогодишна пријателка на Драган Марковиќ, специјално за оваа прилика допатувала во Виена, за да ги расположи студентите и  делегацијата од Јагодинската пивара и фабриката за кабли.
„Таа со задоволство ја прифати оваа покана, а бидејќи Цеца е омилена помеѓу младите, сите беа воодушевени кога слушнаа дека таа ќе ги расположи за време на нивниот престој во австрискиот главен град. Ражњатовиќ направи прослава која траеше до раните утрински часови“- велат српските медиуми.Фолк ѕвездата на покана на Драган Марковиќ Палма синоќа одржа настап пред 400 млади од Унирвезитетот во Јагодина кои б

loading...