НЕМА КАКО КАЈ НАС: ЊУ ДЕЛХИ ЌЕ УРНЕ ДВА ОБЛАКОДЕРИ ПОРАДИ ДИВОГРАДБА

Станбените облакодери “Кули близначки“ во Ноида на периферијата на Њу Делхи високи 100 метри ќе бидат урнати во недела наутро со контролирана експлозија.

ЊУ ДЕЛХИ ЌЕ УРНЕ ДВА ОБЛАКОДЕРИ ПОРАДИ ДИВОГРАДБА

Контроверзните облакодери ќе бидат урнати по налог на Врховниот суд, а во тек се подготовки за да се избегне каква било колатерална штета. Компанијата Супертек ги изградија облакодерите незаконски и со тоа прекршуваат неколку градежни прописи.

Тие ќе бидат урнати со употреба на 3.700 килограми експлозив

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.