НЕМА ПОВЕЌЕ ПОГОДУВАЊА: Вистината за разводот на Јелена и Душко, одлуката е донесена ОД ВАЖНИ ПРИЧИНИ!

Приказните за проблемите во бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ продолжуваат да ја интересираат јавноста.
Новата година на сцената започна бурно. Наместо Божиќ да го дочекаат во мир, љубов и радост, пејачката и поранешниот фудбалер се најдоа во ударни вести, а поводот е спротивен од она што го прогласува духот на празникот. Пејачката наводно побарала помош од полицијата бидејќи дошло до буткање меѓу неа и нејзиниот сопруг.
За немилиот настан Јелена кратко се огласи на Инстаграм, апелирајќи до јавноста и медиумите да престанат да шпекулираат и да ги остават неа и нејзиното семејство на мира.
– Точно е дека не се зборува за развод. Ако нешто се случило на тој спорен ден, двајцата се доволно зрели сами да ги решат проблемите што ги имаат. И на двајцата ќерките им се на прво место, најважно им е што се добро, а и Атина и Ника многу се брзани и за мајка им и за татко им. Бидејќи се веќе големи и можат да следат што се пишува, на Јелена и Душко примарно им е да ги заштитат од сензационалистички написи – открил извор близок на познатата двојка.

Пронајдете не на следниве мрежи: