Ненадејно почина познатата актерка- македонската публика ја обожаваше во „Вовед во анатомија“

Акерката Стефани Низник почина на 53-годишна возраст .Починала во својот дом во Калифорнија, а причина за смртта се уште не е позната. Да потсетиме таа беше телевизиска актерка, па нејзиниот лик сигурно го имате виденоп на малите екрани.
Најпозната е по улогите во сериите „Вовед во анатомија“, „Изгубени3, „Ѕвездени патеки“, „Истражувачи од Мајами3.
Не била мажена, но зад себе оставила голем број членови од блиското семејство

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.