Неодолива кремпита – се топи во уста

Loading...

СОСТОЈКИ:
2 парчиња лиснато тесто
120 гр маргарин
2 лажици шеќер во прав
750 мл млеко
2 пудинга од ванила
5 лажици шеќер
2 кесички шлаг
250 мл млеко за разматување на шлагот

loading...