НЕОФИЦИЈАЛНО: Во моментов Јанкуловска со полиција ја спроведуваат во Идризово

Loading...

НЕОФИЦИЈАЛНО: Во моментов Јанкуловска со полиција ја спроведуваат во Идризово

Во моментов ја спроведува поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на одлежување казна затвор.

Јанкулоска е осудена на 4 години затвор за случајот познат во јавноста како “Тенк”.ќ

Гордана Јанкулоска, поранешна министерка за внатрешни работи  доби шест години затвор за набавката на луксузниот „мерцедес“ С600 за кој Специјалното јавно обвинителство покрена обвинение познато како „Тенк“.

Повеќе за ТЕНК прочитајте тука:

За “Тенк“ шест години затвор за Гордана Јанкулоска

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...