ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА!- НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ ОД ДОМА

Сител екслузивно дознава дека македонска државјанка која неодамна се вратила од Италија и која утринава поради симптоми на грип побара помош на Инфективната клиника е позитивна на корона вирус.
-Неофицијално дознаваме дека епидемиолозите веќе прават епидемиолошка анкета и прибирање на информации за сите лица со кои била во контакт деновиве. Здравствените власти после овој прв регистриран случај на корона во земјата најверојатно ќе го зголеми степенот на готовност со дополнителни мерки на аеродромите, граничните премини и здравствените институции, ПИШУВА СИТЕЛ.

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.